חזרה לאימון בעצימות גבוהה עם פריצת דיסק ובלט

שמי שי ג’רבי ואובחנתי באמצעות בדיקת  CT עם פריצת דיסק ובלט דיסק בגב התחתון בגובהL4-L5 וגובה L5-S1, לאחר כחודשיים של שיפור בינוני אצל כירופרקט הגעתי לאלעד גולדמן מהמרכז ליוגה טיפולית.

לפני שהגעתי לאלעד היו לי הרבה קשיים בחיי היום יום ובפרט באימונים מסויימים, כל תזוזה שלי הייתה מתבטאת בכאב חד ישר לעצב שמקרין לרגל ימין, לא הצלחתי לשבת ליותר מרבע שעה בלי כאבים, וגם כן בעמידה. לא יכלתי לנהוג בלי כאבים או ללמוד (סטודנט) או סתם לצאת למסיבה ולהנות.

הגעתי ליוגה הטיפולית כשאני קצת סקפטי לגבי סוגי האימונים ועצימות האימונים במיוחד לאחר העבר שלי כמתאמן על בסיס קבוע, לא ידעתי ולא הבנתי מה זה יוגה ובפרט מה זה יוגה טיפולית.

בחודשיים הראשונים שלי אצל אלעד הייתי עושה כל יום תרגילים בלי הפסקה, בבית ובאימונים איתו. לאחר מספר לא גדול של אימונים התחלתי להרגיש בגופי שיפור נרחב באימונים, הצלחתי להתאמן יותר חזק,יותר גמיש ועם פחות כאבים. ובהדרגה לאחר כחצי שנה, היו תקופות שבהן הרגשתי שיפור, תקופות שבהן הרגשתי שימור ותקופות קצרות שבהן הרגשתי החמרה בגלל סיבות אישיות. אלעד לא הפסיק להפציר בי להמשיך ולא לוותר, הוא היה היחיד שאמר לי שאני אוכל לחזור למה שהייתי פעם ולהתאמן ולהגיע לרמות חדשות מבחינת האימונים והגוף שלי, הוא המשיך להנחות אותי, לענות על כל השאלות ששאלתי ולהפנים לי את תורת היוגה שהוא מאמין בה.

כיום לאחר כתשעה-עשרה חודשים ביוגה אני יכול להגיד רק תודה על זה שהקשבתי לו והמשכתי ולא ויתרתי, אלעד (והיוגה) הציל אותי והחזיר אותי למסלול, כיום אני עושה חוץ מיוגה גם אימונים בעצימות גבוהה (MAX INTERVAL TRAINING) ללא כל כאבים, חזרתי לתפקד בחיי היומיום ולעשות כל דבר שהייתי עושה פעם. אני עדיין עושה לפחות פעמיים בשבוע יוגה ומנסה להשתפר ולהגיע לרמות גבוהות. אני יכול להגיד עם יד על הלב שללא אלעד לא הייתי יכול לעשות את מה שאני עושה עכשיו.

הגעתי למקום שבו אני מחכה כל שבוע לאימון יוגה עם אלעד.  גם אמי שכבר מתאמנת אצלו מזה חודשיים חל אצלה שיפור פיזי לאחר שנתיים של כאבי גב לא פוסקים. אלעד יודע להתחבר עם אנשים ולהבין אותם, וזה הערך המוסף שלו חוץ מהידע העצום על יוגה.

שי ג’רבי.