פריסה ארצית

יוגה טיפולית לכפות הרגליים והקרסוליים

יוגה טיפולית לכפות הרגליים והקרסוליים מועילה במקרים של:

 1. ניוון וחוסר שימוש  – מרבית הכאבים בכפות הרגליים נובעים כתוצאה מבעיות יציבה וקיבוע הקרסול וכף הרגל שעות רבות בתוך נעליים. גם בבית, כפות הרגליים זוכות למעט תשומת לב. הישיבות הממושכות במהלך היום גורמות להזנה פחותה של דם ופינוי רעלים איטי. יחד עם חוסר שימוש ולחצים על קדמת הרגל כתוצאה מהנעלה ויציבה, מתנוונים השרירים בכפות הרגליים ובשוק. שיקום כפות הרגליים עם יוגה טיפולית חייב לשקם את פעולת הפשיטה וקרוב הבהונות ( flex ו point ) בכפות הרגליים ולשפר עד כמה שניתן את תנועת הקרסול. תנועת הקרסול גם היא נפגעת ונובעת מהסתיידות המפרק בתוך נעליים. עליה במשקל מוסיפה עומס על המרפק, דוחסת ומצמצמת את תנועתו. יוגה טיפולית בשיטת גולדמן מחזירה תנועתיות חיונית חיציבה לכפות הרגליים.
   
 2. הקרנה עצבית – במקרים מסוימים חולשה בכף הרגל נובעת מהקרנה של העצב הסכיאטי. תחושות נוספות כגון בערה, נמלול, חום, לחת או חוסר תחושה מעידים על לחץ ל העצב הסכיאטי. במקרים רבים היחלשות כף הרגל היא תוצאה של התקף פריצת דיסק. במקרים מסוימים אין יכולת לדרוך על הרגל כמו במקרה של "Drop foot" . שיטת גולדמן מעלימה הקרנות לכפות הרגליים והכאבים נעלמים יחד עם שיקום היציבה.
   
 3. כאבים בכפות הרגליים כתוצאה מתאונות, חבלות ועומס – מפרק הקרסול, מפרקי הבהונות וכל החלקים בכף הרגל חייבים תנועv והתנגדות בשביל לא להתקלקל. תפקיד היוגה הטיפולית היא למצוא את האיזון המתבקש בין צורך בתנועה בעומסים הולכים, חיזוק בזוויות מאתגרות, קישור לעומסים בברכיים ובאגן. יחד עם הרחבת התנועה ורפוי כפות הרגליים ניתן לשלב תרגילים מיוגה שאינה טיפולית.

  למידע נוסף אודות יוגה טיפולית לכפות הרגליים והקרסוליים פנו אלינו 1-700703-731:

   

לשיחת יעוץ השאירו פרטים:
אימייל
שם
טל'