פריסה ארצית

קורס יוגה תרפיה רגשית – קורס התמחות ביוגה תרפיה

הבראה מנטלית ורגשית באמצעות יוגה תרפיה

בהיקף של 200 ש"א בהתאם להנחיות של ארגון מורי היוגה
במסלול הכשרת יוגה תרפיסטים

מהי פסיכו-יוגה?

פסיכו יוגה היא שימוש של כלים ספציפיים מעולם היוגה לטיפול והבראה רגשית ומנטלית. היוגה מיסודה נועדה לשחרור רוחני. מניסיונינו כיוגה תרפיסטים וכמורים ליוגה תרפיה אנו מבינים ששימוש בתרגולים מתאימים וספציפיים ובראיית העולם של היוגה מתרחש שיקום והבראה מנטלית ורגשית. התרגילים והאימון הכולל עוזרים לאדם הסובל לכאוב פחות, להיפטר מקומפלקסים ורגשות שליליים, הם עוזרים להרגיש יותר טוב ולהתחדש.

היוגה הקלאסית כוללת תרגילים רבים שיש להם אפקטים שונים. מטרת הקורס לאבחן ולהתאים את האימון והכלים הנכונים למצב הפיזי והרגשי. הקורס מלמד  תרגילים גופניים ספציפיים, תרגילי נשימה יעודיים המתאימים למקרה ולאדם, פילוסופיית חיים מבריאה ומשקמת, תרגולי הרפיה, יוגה נידרה ואורח חיים מרפא. קורס יוגה תרפיה זה מלמד שימוש ואימון בכלים ספציפיים מעולם היוגה לטיפול והבראה רגשית ומנטלית. היוגה מיסודה נועדה לשחרור רוחני. מניסיונינו כיוגה תרפיסטים וכמורים ליוגה תרפיה, אנו מבינים ששימוש בתרגולים מתאימים וספציפיים ובראיית העולם של היוגה מתרחש שיקום והבראה מנטלית ורגשית. התרגילים והאימון הכולל עוזרים לאדם הסובל לכאוב פחות, להיפטר מקומפלקסים ורגשות שליליים, הם עוזרים להרגיש יותר טוב ולהפוך לאדם חדש. היוגה הקלאסית כוללת תרגילים רבים שיש להם אפקטים שונים. המטרה בקורס יוגה תפריה רגשית היא לאבחן ולהתאים את האימון והכלים הנכונים למצב הפיזי והרגשי. הקורס מלמד תרגילים גופניים ספציפיים, תרגילי נשימה יעודיים המתאימים למקרה ולאדם, פילוסופיית חיים מבריאה ומשקמת, תרגולי הרפיה, יוגה נידרה ואורח חיים מרפא 

קורס יוגה תרפיה רגשית מתאים למטפלים ומורים ליוגה המעוניינים לעזור לאנשים בתחום המנטלי והרגשי. הקורס מיועד להקנות כלים לטפל בבעיות נפשיות הרווחות באוכלוסייה כמו:

 • מתח נפשי
 • התקפי חרדה ופאניקה
 • פוסט טראומה
 • דיכאון
 • הפרעות קשב וריכוז
 • שיקום ממשברים נפשיים.

הריפוי שיוגה תרפיה מגיע לשורשי הבעיה עצמה הנובעת מהזדהות וחשיבה תגובתית לתחושות גוף , מחשבות ותדמית פגועה. קורס זה מעמיק הרבה יותר מקורסי מורים ליוגה בפסיכולוגיה שביוגה ובאורח חיים יוגי מרפא . זהו קורס התמחות ספציפי למורים ליוגה ומטפלים המעוניינים לשלב כלים מעולם היוגה ואת פילוסופיית החיים של היוגה למען הבראה רגשית ומנטלית. הקורס משלים טיפולים נוספים פסיכולוגים ופסיכיאטרים ואחרים שהאדם עובר אבל גם יכול לעמוד בזכות עצמו כתהליך ריפוי המבוסס תרגול. בהקשר זה מטופל הופך לתלמיד ליוגה ומועצם על ידי אימון יומי שימוש בכלים המתאימים והסתכלות חדשה על הקומפלקסים הנפשיים מהם הוא סובל. המתודה הנלדמת בקורס הוכיחה את עצמה כיעילה מאוד בשיקום נפשי ורגשי.

מה לומדים בקורס יוגה תרפיה רגשית?

בקורס נלמד התאמת האימון והכלים למקרה הספציפי הכולל 

 • אפיוני גוף ונפש, אבחונים פיזיים להתאמת אימון מתאים 
 • התאמת אימון מעורר מרגיע או מאזן בהתאם למקרה 
 • בניית תוכניות טיפול ארוכות טווח המבוססות על אימון יוגה 
 • פראנאימה טיפולית – תרגולי נשימה וריכוז אנרגטיים המתאימים למקרה ולמצב
 • הובלה רגשית באמצעות הפילוסופיה של היוגה, שיחה וחקירה 
 • הרפיה ויוגה נידרה 
 • תרגול קשב 
 • אורח חיים מרפא. 

אימון יוגה: מטרת הקורס היא להקנות מערכי שיעור מתאימים לאדם על פי אבחון פיזי, אבחון של טיפוס גוף, אבחון של בעיה נפשית וההתאמה של אימון ראשוני והדרגתי עם תנוחות גוף מתאימות והתפתחות בריאה והדרגתית של הגוף הפיזי. 

פראנאימה טיפולית – ההתאמה של תרגילי נשימה להבראה נפשית ורגשית. העלאת הריכוז והגברת חיוניות ואנרגיית החיים בגוף, אינטגרציה של האנרגיות השונות בגוף, שימוש בתרגילי נשימה מרגיעים מעוררים או מאזנים במידת הצורך לבניית מתכון ספציפי לבעיה שממנה סובל האדם. מטרת המודול של פראנאימה הטיפולית היא ללמד את תרגילי השליטה האנרגטית באופן הדרגתי וספציפי לבעיה שמולכם. תרגילים אלה מאוד אפקטיביים ופותחו על ידנו במהלך שנות נסיוננו כיוגה תרפסיטים. 

פילוסופיית היוגה –  פילוסופיית היוגה דנה ספציפית בסבל אנושי (דוקהא). על פי היוגה, הסבל האנושי מגיע מהזדהות מוחלטת ובלתי נשלטת עם מחשבות. המצב הבסיסי של חוסר ריכוז ומודעות תורם להתפתחות חוסר איזון נפשי, הגברת הכאבים ושרשת הסבל. בקורס נשלב תובנות מעולם המדיטציה הבודהיסטי ששם דגש על תחושות גוף כבסיס התגובה והכאב הנפשי. בקורס נשלב תובנות אלה עם הפסיכולוגיה של היוגה כפי שניסח אותה פטנג'לי בסטרות הקדומות. האינטגרציה בין הגישות מאפשרת תשובה כוללת להתהוות רגשות קשים, תדמיות נפשיות מכאיבות ודפוסי התנהגות מכאיבים וכובלים. אימוץ הפילוסופיה של היוגה מאפשר הסתכלות מחודשת וגבוהה על הסיפור האישי באופן שאנחנו מבינים ממה נובע הסבל וכיצד מונעים אותו. הוא ייחודי בכך שהוא משנה ממש את מבנה המוח ותהליכי המחשבה והתגובה. 

בקורס נלמד שיחה שהיא הובלה רגשית שבאה מאימון בקשב לא מגיב, והפעלה של חקירה אודות המבנים המנטליים וההזדהויות עם החומרים הפסיכופיזיים דהיינו הרגשות שמהם סובל האדם. ההובלה בשיחה מביאה להפנמה והעצמה של התהליכים המרפאים והפסקת מעגלי התגובה והסבל המנטלי והרגשי. 

בקורס נלמד סוגי הרפיות שונים, נתאמן ביוגה נידרה למטרות ספציפיות, נדע להתאים את סוגי ההרפיה למקרה. להרפיה יש משמעות גדולה בהורדת והפחתת המתח הנפשי. 

במהלך הקורס נתאמן על קשב ללא תגובה. נאזין לעדויות אמיתיות של אנשים במטרה לרכוש ניסיון כבר במהלך הקורס.

בקורס נלמד התנהלות נפשית נכונה כמטפלים, נהול קליניקה,תהליכי שיווק למכירה, איזון נפשי ונייטרליות בעבודה. נכיר לעומק את השלבים בתהליכי ההבראה הנפשית.  

בקורס נלמד פתולוגיה מערבית: כיצד הרפואה המערבית מאבחנת מתח נפשי חרדה פוסט טראומה דיכאון הפרעות קשב וריכוז וכיצד משתלבת היוגה תרפיה בשיטות הריפוי המערביות. 

הקורס כולל פרקטיקום על פי הנחיות ארגון מורה היוגה של 45 שעות טיפול.

במה אדע לטפל בקורס?

הקורס ילמד אותך לטפל בהתקפי חרדה, מתח נפשי, פוסט טראומה, דיכאון, והפרעות קשב וריכוז. הוא ילמד אותך לאבחן להתאים אימון ותוכנית ריפוי כוללת. הוא ילמד לעבוד עם אנשי מקצוע במקביל. הוא אותך להשתלב ולשלב את היוגה בחיי היום יום של המטופל. הוא ילמד קשב מאוזן והפעלה של גוף התבונה באימון הטיפולי. 

הקורס ילמד להתאים אימון יוגה לאדם על פי מצבו הפיזי, תרגילי נשימה מתאימים לבעיה ולקומפלקסים שמהם סובל האדם, ילמד אותך הסתכלות פילוסופית של היוגה על המכאובים ילמד אותך סוגי הרפיה ויוגה נידרה ואורח החיים מרפא.

מה מייחד את קורס יוגה תפריה רגשי הזה?

אנו משלבים את הפסיכולוגיה המקורית של פטנג'לי כפי שמופיע בסוטרות יחד עם תובנות מעולם הויפאסנה שמקורו במסורת הבודהיסטית הקדומה. אנו משלבים את מודל חמשת הקושות כלומר חמשת הגופים יחד עם מודל ההתהוות המותנית כפי שלימד אותה הבודהה. אנו שמים דגש על תחושות הגוף והתגובות עליהם כבסיס להתהוות הסבל והחזרתיות שלו. אנו מציעים בקורס תהליך טרנספורמטיבי עבורך המשלב ראייה מחודשת של הפסיכולוגיה של היוגה יחד עם הפסיכולוגיה הקדומה הבודהיסטית כפי שנלמדת בקורסי הויפאסנה של ס נ גואנקה.

מה תוכנית הלימודים כוללת

אסנה: התאמת שיעור ספציפי על פי אבחון פיזי ונפשי למצבו של המתאמן לבעיות שמהם הוא סובל ההתאמה של עקרונות תרגול מתאימים והנחלת אימון יומי להבראה

פראנימה טיפולית–  התאמת תרגילי נשימה, תרגילי שליטה אנרגטית תרגילי ריכוז והילינג. להעלאת רמת הריכוז ושחרור רוחני אותנטי. הקורס ילמד וריאציות שהן התאמה של תרגילים ספציפיים למקרה שמולכם משלל תרגילי הפראנאימה שנלמדים בקורסי מורים רגילים. 

פתולוגיה – נלמד על הפתולוגיה של התקפי חרדה ופאניקה מתח נפשי דיכאון פוסט טראומה והפרעות קשב וריכוז מראי הרפואה המערבית. נלמד על פתולוגיות אלו מההסתכלות הייחודית של היוגה. נראה בטקסטים הקדומים מהן ההפרעות והמכשולים לריפוי. כיצד מאמצים פילוסופיית חיים מבריאה מול המכאובים הנפשיים. המטרה היא להיות נאמנים לטקסטים הקלאסיים ולניסיוננו הרב כיוגים וכמודטים.

בהתנהלות המקצועית נלמד כיצד הופכים ממורים ליוגה למטפלים בקליניקה. כיצד עובדים יחד עם תרפיסטים ופסיכולוגים ופסיכיאטרים. נלמד כיצד מתנהלים מול רגשות וסיפורים קשים. כיצד שומרים על עצמנו ניטרלים מולם.  כיצד מתאימים את האימון למצב באופן ספציפי כיצד מעודדים ומנחילים מימון יומי ואורח חיים מרפא 

נתרגל קשב מול עדויות של אנשים אמיתיים שסובלים מבעיות של התקפי חרדה פאניקה דיכאון פוסט טראומה והפרעות קשב וריכוז כדי שנהיה מוכנים גם לפרקטיקום ולעבודה בשטח.  המטרה היא לתת ניסיון רחב ומעמיק בכדי לתת לנו את הכלים המתאימים והמיידיים לעבודה כבר במהלך הקורס. 

נתאמן ונלמד על סוגי הרפיות, יוגה נידרה והליניג. נלמד תהליכי הרפיה ויוגה נידרה כלומר יוגה הניתנת בשכיבה על הגב במטרה לשנות הרגלי חשיבה להיפטר מתדמיות ורגשות שליליים וקשים.

מיהם מורי הקורס?

רועי אראלי יוגה תרפיסט מוסמך על ידי ארגון מורה היוגה בעל ניסיון רב גם כמתרגל יוגה ומדיטציה וגם כמטפל בשלל בעיות פיזיות נפשיות אוטואימוניות ועוד 

יפעת גולדמן מורה בכירה ליוגה בעלת ניסיון כביר ארוך שנים 

רועי ויפעת הם זוג נשוי עם שלושה ילדים 

פסיכולוג ילמד פתולוגיה מערבית

האם לקורס יש הכרה מארגון מורי היוגה?

הקורס נבנה בהתאם להנחיות של ארגון מורה היוגה כקורס התמחות ביוגה תרפיה והוא בשלבי הכרה על פי הארגון. 

היקף הקורס הוא 200 שעות אקדמיות שהינם במסלול הכשרה של יוגה-תרפיסטים בישראל. 

מבנה הקורס

שני מפגשי זום של פתולוגיה מערבית של ארבע שעות אקדמיות כל אחד ולאחר מכן 24 מפגשים פרונטליים שיערכו בתל אביב בסטודיו ברמת החייל. הקורס יתקיים בימי רביעי בין השעות 10 ל 15:10

דרישות קבלה

מורים ליוגה, מתרגלי יוגה והקהל הרחב. תנאי קבלה -ראיון טלפוני מקדים

תאריכים:

הקורס יחל בחודש פברואר. הוא יתקיים בימי רביעי בשעות 10:00-15:10 בסטודיו ברמת החי"ל בתל אביב. בקרבת הסטודיו תחנות אוטובוס וחניה.

מחירים:

8500 ש"ח + מע"מ

מחיר מיוחד להרשמה מוקדמת 7450 ש"ח + מע"מ

ניתן לשלם בתשלומים

למידע נוסף פנו בטלפון: 1-700-703-731

לשיחת יעוץ השאירו פרטים:
אימייל
שם
טל'